preview

Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s.r.o.

Popis

Škola byla založena na popud rodičů a skupiny pedagogů v r. 1991. Ti vytvořili sdružení a to se stalo zřizovatelem školy. Název školy vznikl jako analogie názvu Svobodné Waldorfské školy. Toto sdružení nadšenců se zformovalo kolem erudovaného pedagoga Mgr. Pavla Lišky, který svými pedagogickýmo výsledky a schopnostmi získal maximální důvěru rodičů toužících po alternaci stávajícího školství. Metody práce se v průběhu existence školy osvědčily v podobě výsledků, kterých studenti dosahovali. 

Kde studovat po základní škole?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

WWW: http://www.schs.cz/
Zaměření školy: Obecné zaměření, Gymnázium
Typ školy: Soukromá
Bezbariérový přístup: Ne
Počet studentů: 143

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Gymnázium 8-leté

Podrobné informace o škole

 V historii, v době, kdy se ještě prováděly žebříčky úspěšnosti škol, přepočítávané i na počty žáků, zaujala škola čelní postavení v republice (1. a 2. místo mezi všemi gymnázii), v úspěšnosti při přijímání na vysoké školy a řešení předmětových soutěží (olympiád). Zároveň studenti jsou úspěšní i při srovnávacích celostátních testech, kde se prověřuje úroveň standardů stanovených vzdělávacím programem gymnázia. V roce 2011 byla škola vyhodnocena jako druhé nejlepší gymnázium v kraji z hlediska maturitních výsledků.

V současné době je škola právnická osoba Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium, s.r.o. vedená v rejstříku škol a školských zařízení.

Školu navštěvují žáci od první třídy, v páté třídě se rozhodují mezi pokračováním na základní škole, či přestupem na gymnázium, které je osmileté.

 

Absolvent gymnázia dosahuje úplného středního vzdělání ukončeného maturitní zkouškou.

  • Svobodná chebská škola, základní škola a gymnázium s.r.o.
  • Jánské náměstí 256/15, 35002 Cheb
  • tel.: 354430301
  • e-mail: schs@schs.cz
  • http://www.schs.cz/

Diskuze